Sjezd horní Odry 18.3.2017


posejdon_100x70-s-wwwV 7,30 se scházíme v deseti lidech ve Věřňovicích u loděnice. Rozdělujeme se do lodí a nakládáme je na vozík. Nasedáme do aut v 8,00 hodin. Pro Naty jede do Ostravy Krtkovo auto. Auto Jarky a Posejdonu vyráží po dálnici na místo dalšího srazu. Na benzínku za Ostravou ale dojíždí jen Jarka, protože u vozíku s loděmi prasklo ojo. Naštěstí je to mezi Bohumínem a Ostravou. Jarka s osádkou jede čekat na chalupu do Budišova. Krtek se vrací a hlídá se svou osádkou lodě, co jsme tu s Bennym mezitím vyložili za svodidla na dálnici. Mycek domluvil opravu, a tak jedeme s prázdným vozíkem na hasičárnu. Radek s Robertem vozík svařují. Po 1 a ½ hodině pokračujeme v cestě do Údolí motýlů na sjezd horní Odry.

Vodácký průvodce ke stažení v pdfVe 12,00 hodin jsme už připraveni ke sjezdu řeky od Mannovy louky (ř.km 98) s krátkou přestávkou u Maria skály (ř.km 94) ve 13,30 hodin sjíždíme do Jakubčovic n.O. k lávce pro pěší (ř.km 89).

Jarka vyváží řidiče zpět na Mannovu louku pro auta, ostatní se mezitím převlékají v cíli do suchých věcí, to je cca v 15,00 hodin. Jarka s osádkou končí v Bohumíně. Auto Posejdonu a Krtka se vrací do Věřňovic.

S Mili jedeme na trojmístné kanoi Viking. Původně sjíždět nechtěla, ale věci na vodu si s sebou vzala. Je to moc dobře, protože jako háček byla skvělá, i když šlo o její prvosjezd. Ostatně všechny lodě Posejdonu sjely řeku Odru bez úhony. Den byl trochu uplakaný, ale hezký.

Kanoe: Benny, Pudink+Mili, Krtek+Aja, Kája+Mirka. Kajak: Řízek, Naty, Mycek. Řidič: Jarka. Kameraman: Krtek, Fotograf: Pudink

Na Facebook.com je album „Sjezd horní Odry 18.3.2017

Zapsal: Roman „Pudink“ Štolfa

banner_OKD_LAJKNI_SBbezpecne01

 

Na Posejdon.CZ je „Sjezd horní Odry 18.3.2017“ zde: http://www.posejdon.cz/sjezd-horni-odry-18-3-2017