Posejdon a Slezské Benátky


Rozvoj vodní turistiky na Odře a Olši (Olze) v oblasti vodáky zvané Slezské Benátky. To je hlavním cílem spolku Posejdon. Sídlo spolku a zázemí loděnice je v obci Dolní Lutyně-Věřňovice.


Slezské Benátky

Jedná se o pohraniční oblast severovýchodní části severní Moravy a Slezska, na území turistické oblasti Těšínské Slezsko (ČR) a v Polsku Slezské vojvodství (Województwo śląskie).

logo_loděnice pod hrademV Ostravě je kontaktním místem recepce s pravidelným provozem. Otevřeno je v pracovní dny v době od 9 do 15 hodin LODĚNICE POD HRADEM.


Spolek Posejdon

areál ve VěřňovicíchČinnost organizace řídí čtyřčlenné představenstvo ve složení Roman Štolfa (předseda), Josef Tobola (místopředseda), Maja Tobolová (člen) a Dominik Kryska (člen). 2005 až 2015

Spolek Posejdon založil 11.4. 2005 Josef Tobola.

radamokCZOd roku 2012 je Posejdon členem spolku Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje (RADAMOK). crdm-logo-barva-svetle-pozadi

Proto se na členy spolku vztahuje rámcová pojistka České rady dětí a mládeže (ČRDM).

MAS Bohumínsko.CZOd roku 2013 je Posejdon členem spolku Místní akční skupina Bohumínsko (MAS Bohumínsko).

____obalkaO roku 2014 je předsedou spolku Roman Štolfa. Vychází Almanach 2005-2015.

V roce 2015 vydal Posejdon v tištěné podobě. Publikuje také Posejdonoviny, kde shrnuje aktivity spolku za rok 2015. Obsahuje mimo jiné přehled partnerů – finančních i spolupracujících organizací z ČR i zahraničí, bez jejichž podpory by činnost nebyla tak bohatá…


2016 až …

Aktuální činnost spolku popisuje báseň „Posejdon a Slezské Benátky“. Přednáší Kateřina Huberová, autorem textu je Roman Štolfa.

Tobola Josef2

Benátky Slezské … studie … projekty

„Poseidon je bůh. Moří a oceánů. Náš spolek drží se skromnějšího plánu. Posejdon spravuje Benátky Slezské. Nejen proto, aby byly hezké. Vodákům, ať se tu dobře splouvá. Schůdky plánuje, kde jsou třeba. Pak je zpracuje do studie. To kvůli dotacím od unie.

Pro výchovu mladých vodáků, instruktory stále hledá tu. Pak posílá je sbírat rozumy, prevence totiž šetří koruny. Posejdon dělá také do kulturyAutoři sepisují svá díla do brožury. Nebo rovnou do knihy. Na křtu to pak spolu oslaví. Hudebníky také podporuje. Glayzů cédéčko pro radost nám hraje.

O tábory je tu rvačka. Nevejde se, kdo si počká. K mání jsou tu plavidla různá. Kanoe, kajaky, pramice, vory, surf i veslice. Kdo je všechny pozná? A když už tohle víme, na loď dračí se vypravíme. Vodáků dvacítka. Instruktor u kormidla. Bubenice v čele. Bubnuje. Jako divá. Hezký je pocit vítězný, tady jde ale o závod recesní. Vyhrává každý. Každý kdo to zažil, protože pro tým, pro tým se tu snažil.

StolfaRoman

Hledáme dobrovolníky, instruktory, partnery, …

Slezské Benátky mají i sportovce vrcholové. To jsou věci známé. Nejsou nové. Kajakáři vítězí v eskymáckých obratech. Úspěchy sbírají při vodních slalomech. V kraji, republice, Evropě, ve světě. Věřím, že uspěli by i na jiné planetě. Podobně u pramic, když účastní se. Co jen si přát v tuhle chvíli více?

Občas jsou reportáže. V televizi, tisku. Děláme to dobrovolně a ne kvůli zisku.

Posejdon pomáhá u myšlenkové mapy. Zapojit se může každý. Třeba vy! Chcete? Taky?“


*** Hledáme dobrovolníky, instruktory, partnery ***
Buďte užiteční! Táboření, turistika, sport, vzdělávání, fundraising, kultura, správa stránek, průvodcovská činnost, …  KONTAKTUJTE NÁS!

Organizátoři akcí a instruktoři spolku Posejdon využívají k rezervaci lodí a vodáckého vybavení, formulář na stránkách Posejdon.CZ.


*** Fotokoláže ***

Z vybraných akcí tvoříme fotokoláže. Zde je příklad.

2016_Vodácký rychlokurz