Ostrava


Spolek POSEJDON a Ostrava v roce 2019? V Ostravě v objektu Loděnice pod hradem u Slezskoostravského hradu skladujeme několik lodí a vodáckých potřeb.

Výběr z kalendáře pro rok 2019 – více viz Kalendář na www.posejdon.cz
1.1. Novoroční Ostravice (VK Tzunami Ostrava)
10.03.2019 Kurz Instruktor vodní turistiky – 2.část
20.04.2019 Otvírání OVS (Campanula vodáci)
11.-12.5. Ostravské slalomy (VK Tzunami Ostrava)
18.-19.5. BAMBIFEST (Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje)
22.6.2019 Rozmarné slavnosti řeky Ostravice
29.7.-2.8.2019 Vodácký příměstský tábor (Spolek POSEJDON)
19.10. Zamykání OVS (Campanula vodáci)
8.-11.11. Konference PZKaJ (Polski Związek Kajakowy)

2018? Prezentujeme tradičně Spolek POSEJDON na akci Rady dětí a mládeže Moravskoslezského kraje BAMBIFEST (05/2018) a soutěžíme na akci Trefa (09/2018). Pomáháme se závody Ostravské slalomy (05/2018). Uklízíme břehy Ostravice (10/2018). V rámci týdne knihoven je v Knihovně města Ostravy v Přívoze tradiční Čtení vodácké (10/2018). Organizujeme Školení instruktorů (11/2018). Pokračuje spolupráce s klubem vodního slalomu VK Tzunami Ostrava a veslaři VK Perun. Město Ostrava pokračuje v revitalizaci okolí: venkovní fitness a posezení (12/2018).

https://www.posejdon.cz/projekt-organizacni-a-technicke-zajisteni-vodackych-akci-na-odre-a-olsi-2018/Moravskoslezský kraj podpořil projekt “Organizační a technické zajištění vodáckých akcí na Odře a Olši 2018“.

Kontakt: Dušan Vavrla, T: 734 288 115

O spolupráci se spolkem LODĚNICE POD HRADEM, z.s.: Kontakty, odkazy na vodácké spolky, otvírací doba recepce a kalendář akcí vodáckých kulturních, sportovních i společenských (nejen) vodáků z Ostravy je na www.lodenicepodhradem.cz.

https://www.facebook.com/lodenicepodhrademAreál LODĚNICE POD HRADEM je na soutoku řeky Ostravice a Lučiny pod Slezskoostravským hradem. Majitelem LODĚNICE POD HRADEM je město Ostrava. Provozovatelem spolek LODĚNICE POD HRADEM, z.s. (dříve Odra,o.s.) v čele s tříčlennou radou. Na FB ZDE. Koordinátorem pro vodáky v Ostravě je Dušan Vavrla.

http://www.vktzunami.czAktivity v Ostravě

Zájmové skupiny: instruktoři, dobrovolníci.

Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje – Kniha tištěná i elektronická vyšla v 2013 roce. Obsahuje kilometráž řek Odra, Olše, Ostravice, Moravice, Opava. Vychází v češtině a polštině. Spolek POSEJDON se na vydání i distribuci knih podílí.

Významné dny – Aktivity Spolku POSEJDON při příležitostech významných dnů pro školy a organizace (Den vody, Den Země, Den válečných veteránů, …)

Vodácká kronika – Pamětní kniha, kterou dobrovolníci Spolku POSEJDON nosí na akce a vybízejí účastníky k záznamu. Obsahuje také vodácké články z médií a loga partnerů.

Loděnice v Ostravě – loděnice jsou v centru Ostravy dvě.

Odemykání Ostravice – organizuje VK Tzunami Ostrava obvykle na přelomu března a dubna

Zamykání Ostravice – organizuje VK Tzunami Ostrava obvykle na přelomu října a listopadu

Literární klub Spolku POSEJDON – vzešel ze Setkání u knihy, má otevřenou formu. Vznikl na podporu autorů.

Almanach Literárního klubu – kniha, kterou vydává Spolek POSEJDON ve spolupráci s autory. Je tištěná i elektronická. Obsahuje díla autorů, kteří splnili podmínky zveřejněné na internetových stránkách Spolku POSEJDON (GDPR, případně další pravidla). Redakci tvoří Administrátor, Korektor a dobrovolníci.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Na Posejdon.CZ je stránka “Ostrava” zde:  http://www.posejdon.cz/ostrava