Vodácký spolek
& půjčovna lodí

Věřňovice

Kim jesteśmy i co robimy?

Jsme spolek rozvíjející vodní turistiku, zejména na řekách Olši a Odře.

Sdružujeme a organizujeme vodáky a instruktory vodní turistiky. Zajišťujeme akce pro organizace i širokou veřejnost. Zabezpečujeme správu vodácké stezky Slezských Benátek a provozujeme půjčovnu lodí.

Naším posláním je nejen vzbudit v lidech zájem o vodáctví z hlediska sportu 
a rekreace, ale o celkový návrat k přírodě. Proto se také dlouhodobě věnujeme osvětové činnosti na dětských táborech, abychom našim nejmladším ukázali, jak je příroda kolem nás krásná a vzácná.

Přestože se specializujeme hlavně na místní řeky, rádi cestujeme za krásami všech splavných řek v Česku, ale i v zahraničí. S potěšením předáváme své zkušenosti všem lidem s otevřenou myslí a nadšením pro věc.

Půjčujeme lodě

Oblíbené modely

Na tábor s Posejdonem

Po loňském indiánském táboře, nás v červenci 2022 čeká tábor, s názvem TROSEČNÍCI.

Luci, Řízek i Aďa ztroskotají spolu s dětmi na neobydleném ostrově. Ztroskotáním sice přijdeme o výdobytky moderního způsobu života, ale budeme společně všemožně pracovat na tom, abychom našli jednotlivé

části lodi, poskládali je a loď nás pak bezpečně odveze domů. 

Ocitneme se tak z džungle města v džungli přírody…
A osvojíme si nové zálesácké činnosti v partě dobrých kamarádů.

Projekt Slezské Benátky

Projekt Slezské Benátky zahájil v roce 2005 Josef Tobola, když navrhl radě obce Dolní Lutyně, projekt k využití řeky Olše pro rekreační plavbu.

Postupem času se k této aktivitě připojují další obce v povodí Olše. Je skvělé, jak nápaditý projekt spojuje nejen nadšené a zapálené jednotlivce a obce, ale brzy navazuje i plodná příhraniční spolupráce. Ta vede například k vybudování nástupních míst v Polsku.

Projekt Slezské Benátky nezůstává pouze na papíře. V roce 2007 nad mostem ve Věřňovicích se slavnostně otevírá nástupní místo pro vodáky.

Zprávy z Posejdonu

Informace o nadcházejících a proběhlých akcích

chevron-right-circle
pl_PLPolski
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram