Partneři


posejdon_100x70-s-wwwK http://www.msk.cz/nejvýznamnějším finančním partnerům roku patří: MAS Bohumínsko s fondem EU a MPSV, Moravskoslezský kraj, nadace OKD, obec Dolní Lutyně, Ostravské vodárny a kanalizace. Děkujeme.

Při zajištění vodáckého programu na ostravsko-karvinských řekách Posejdon spolupracuje s provozovateli loděnic na řekách povodí Odry (Ostravice, Odra, Olše, Opava). Informace o akcích sdružuje v kalendáři a na recepci Loděnice pod hradem v Ostravě.

Kompletní přehled partnerů se kterými Posejdon spolupracuje je v Galerii. Ta je řazena podle abecedy a odkazy jsou modře. Spolupracujete a nejste v přehledu uvedeni? Kontaktujte nás.

GALERIE PARTNERŮ SPOLKU POSEJDON 

Klikněte na písmenko a zobrazí se přehled partnerů příslušného názvu. Klikněte na logo a navštivte stránky partnera v novém okně.

A / B / C,Č / DE / F / G /H / IJ / K / L / M / NO / P / RS,ŠT / W / Z /

A

www.ahooj.netAhooj, Bohumín– vodácká půjčovna.


Vodácký klub AHOOOJ, z.s. Ostrava – se členy spolku Posejdon spolupracuje od roku 2009 (v rámci  Odra,o.s.) především na studiích proveditelnosti v rámci vodáckého grémia.

B

www.mubo.cz

Bohumín – s městem Bohumín spolupracujeme na řadě projektů pro vodáky. Například knihy „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“. Správa nástupního místa ve Věřňovicích, půjčování lodí a vodáckého vybavení, Prázdninový kolotoč, Odemykání meandrů Odry, Uzamykání meandrů Odry…

C, Č

CampanulaCampanula vodáci – (dříve VK Kaskády) spolek organizuje veřejné vodácké akce. Členové spolku Posejdon se účastní především sjezdu Moravice a Ostravice.


www.damskyklub.unas.cz/Český svaz žen Orlová – Spolupracujeme na řadě projektů. Například: Pohádkový les, Slet čarodějnic.


logo C4Český webhosting s.r.o – u společnosti využíváme webhosting pro PosejdonCZ.

D

logo_dolní lutyněDolní Lutyně – součástí obce jsou Věřňovice. Zde má Posejdon své sídlo a loděnici. Spolupracujeme na řadě projektů. Například: AjaCup≈Posejdon, kalendář Dolní Lutyně.


logo_DDM OrlováDDM Orlová – Dům dětí a mládeže Orlová. Kroužky využívají loděnici ve Věřňovicích. 

fontana Bohumín - logoDDM Bohumín – Dům dětí a mládeže Bohumín. Vodáci Posejdonu příležitostně využívají zázemí DDM. 

DDÚ, ZŠ a ŠJ Bohumín – Dětský diagnostický ústav, základní škola a školní jídelna Bohumín. Pro děti organizujeme vodácký program.


Dětská kavárnička DDM Orlová – kroužek pro děti a mládež se kterým spolupracujeme na řadě akcí – výlety, vodácký program, ekologické aktivity …

E

euroring_logoEURO-RING Ostrava s.r.o – sponzor Posejdonu. Například knihy „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“.

G

www.grafik-aja.cz/Grafik-Aja Bohumín – je partnerem pro grafické práce, tisk a výrobu propagačních předmětů, diplomů, pamětních listů. Díky Grafik-Aja je např. Vodácká kronika, AjaCup≈Posejdon, vlajka Vodáci Bohumín, obálky pro knihy z Posejdonu „Pohádky a pověsti nejenom z Kysúc“, „Veršovánky“

Geotrips s.r.o. Brno – je provozovatelem virtuálního průvodce podle knihy „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“.

H

handihelpservis.czHandi help servis, v.o.s. Bohumín– Spolupracujeme od roku 2016. Organizace pomohla se zpracováním dokumentace pro rejstříkový soud.

meandryodry.wz.czHMO Bohumín – Hraniční meandry Odry Bohumín. Spolupracujeme na řadě projektů. Například knihy „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“, „Úklid Odry a Olše“ v rámci projektu 72 hodin, besedy o meandrech, Bambiriáda, pohlednice

www.hranicari.skauting.czHraničář Karviná – 8. oddíl vodních skautů z Karviné. Mnoho členů a instruktorů Posejdonu začínalo právě na loděnici v Karviné. Spolupracujeme na řadě projektů. Například: Odemykání Olše, Zamykání Olše, vodácký víceboj Olše, AjaCup≈Posejdon, atd.

 

I

www.dokoran.infoIniciativa Dokořán Karviná – je provozovatelem areálu Lodičky Karviná. Spolupracujeme na řadě projektů. Například: vodácký víceboj Olše, vodácký program pro rodiny, školy, organizace, zájmové skupiny, … 

J

Jooonyyy.pl – jsou vodáci z PL. Spolupracujeme na řadě projektů. Například: Odemykání horní Odry, kniha Horní Odra, kniha Górna Odra, …

JSB Match Diabolo Bohumín – je výrobce diabolek. Firma nám věnovala diabolky na trénink i vodácký víceboj AjaCup≈Posejdon. 

K

logo KarvináKarviná – město Karviná vodáky podporuje dlouhodobě. Díky podpoře města Karviná mohla například vzniknout úspěšná studie proveditelnosti s názvem „Severomoravské Benátky aneb lodí nebo raftem po řece Olši“.


knihovna_logo

KMO Ostrava – Knihovna města Ostravy. Nejširší spolupráce Posejdonu je s pobočkou Ostrava-Přívoz. Příklady: Zařazení knih do půjčovního fondu. Výstava vodácké fotokoláže. Besedy se žáky základních škol. Čtení vodáků Odry a Olše. Atd. 

L

Loděnice pod hradem – dříve občanské sdružení Odra. Spolek vodáků, který provozuje od roku 2015 loděnici u Slezskoostravského hradu na soutoku řek Ostravice a Lučina. Spolupráce je především při zajištění vodáckého programu. K největším akcím patří například Olympijský park Ostrava, TAhání KMEnů, vodácké tábory a kurzy. Reprezentativní prostory využívá Posejdon k prezentaci Slezských Benátek.

M

logo MAS BohumínskoMAS Bohumínsko – Místní akční skupina. Základním cílem MAS je zlepšování kvality života a životního prostředí v regionu. Jedním z nástrojů je také aktivní získávání a rozdělování dotačních prostředků. Posejdon je členem od roku 2013. V roce 2017 MAS Bohumínsko z evropských fondů a MPSV podpořilo projekt Vodácké příměstské tábory Bohumínska 2018-2020.

logo Moravskoslezský krajMS kraj – Moravskoslezský kraj vodáky podporuje dlouhodobě v rámci organizačního a technického zajištění vodáckých akcí. Díky podpoře MS kraje  a vyšly knihy „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“, “Przewodnik kajakowy po rzekach okręgu morawsko-śląskiego“.

www.meander.krzyzanowice.plMeander Chałupki – Klub Kajakowy Meander Chałupki je vodácký klub v PL. Předseda klubu (Klaudiusz Dawid) je současně instruktorem Posejdonu. Spolupracujeme na řadě projektů. Například: AjaCup≈Posejdon, „Úklid Odry a Olše“ v rámci projektu 72 hodin, Bambiriáda, kniha “Przewodnik kajakowy po rzekach okręgu morawsko-śląskiego“, Meander Orient Express, …

Mirago logoMirago Ostrava – je vodácký klub. Díky vzájemné spolupráci mohla například vzniknout kniha „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“, její polská mutace “Przewodnik kajakowy po rzekach okręgu morawsko-śląskiego“ a virtuální verze.

N

logo_nadaceokdNadace OKD – nadace podpořila řadu projektů. Například: vodácký program na oslavě výročí nadace, Srdcovka pro letní vodácké tábory a AjaCup≈Posejdon… V rámci projektu „Vodácký tábor“ ze zaměstnaneckého grantu Srdcovka 2015 Posejdon pořídil pět stanových konstrukcí a starších celt pro letní vodácké tábory, v roce 2017 Střecha nejen pro vodáky, v roce 2018 Vodácké závody s přilbou, v roce 2019 Vodácké aktivity pro děti a mládež Orlové a okolí.


nadace-cez-logoNadace ČEZ – nadace podpořila spolek Posejdon v rámci zaměstnaneckého grantu, projektu „Vodácký tábor 2016″.


NadacnifondTesco_logoNadační fond Tesco – nadační fond podpořil nákup pramic a pádel na základě hlasování veřejnosti v roce 2015 v rámci projektu Pomáháme s vámi.

O

mesto_orlova Orlová – město Orlová podporuje vodáky dlouhodobě. Například v roce 2012 podpořilo město Orlová vodácký příměstský tábor ve Věřňovicích.


www.lodenicepodhradem.cz

Odra o.s.  – Od roku 2016 Loděnice pod hradem, z.s. je vodácký klub se kterým Posejdon spolupracuje. Podpořil vydání knihy „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“. Provozuje objekt Loděnice pod hradem.  


Logo_OKD_CMYKOKD a.s. – Ředitel dolu Karviná ze svého fondu podpořil vydání knihy „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“.


ovak_logoOVAK Ostrava – Ostravské vodárny a kanalizace a.s. podporují činnost Posejdonu od roku 2014. Pro zaměstnance Posejdon zajišťuje vodácký program.


Logo_OBOsvětová beseda Dolní Lutyně – výstava Vodácké fotokoláže 2015, Dolnolutyňské noviny, vodácký program s pirátskými motivy v rámci projektu „Na vlnách Karibiku“.

P

Pádler – Pádler je jediný vodácký časopis v ČR. Píší ho vodáci pro vodáky. V Pádlerovi se dočtete všechno možné i nemožné o vodáctví a radovánkách s spojených s vodou.


VK Perun_logo2Perun – veslařský klub. Zahájení spolupráce spolků Perun a Posejdon začala v roce 2015 mediální podporou závodu Veslařský triatlon a Vánoční výlet. V roce 2016 Olympijský park Ostrava.

Povodí Odry s.p. – je firma, která má ve správě řeku Odru a Olši. Monitoruje stavy a průtoky na tocích a v nádržích. Spolupracujeme na vodácké stezce „Slezské Benátky“. 


Bohumín_Pod Zeleným dubem_logo_CZPod Zeleným dubem Bohumín – firma, která provozuje informační centrum. V areálu je přístřešek na lodě.


Přátelé Bohumínské historie – spolek, který pořádá závod dračích lodí a podporuje geocaching na Odře a Olši.


PZKO logo1PZKO MS Věřňovice – PZKO Wierzniowice – Polski Związek Kulturalno Oświatowy místní skupina Věřňovice provozuje dům PZKO. Posejdon zázemí využívá při akcích využívá dle podmínek smlouvy ze dne 4.1. 2014 „Smlouva o spolupráci a využívání Domu PZKO ve Věřňovicích“.

R

logo-radamokRADAMOK Ostrava – Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje je krajskou radou dětí a mládeže (ČRDM). Posejdon je členem od roku 2012. Spolupracuje na řadě projektů. Například distribuce knihy „Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje“, BAMBIFEST (dříve Bambiriáda), Den země, Trefa, brigáda na Hájence, ples RADAMOKu, RVVZ …

2 logo_racekRacek z.s. Bohumín – Rybářství a celková ekologie krajiny. Posejdon spolupracuje se spolkem na řadě projektů. Prázdninový kolotoč, Den země, besedy, …


logo_knihovna KarvináRKKA Karviná – Regionální knihovna Karviná. Příklady: Spolupráce Posejdonu je s Literárním salonem při křtu knihy knihy „Pohádky a pověsti nejenom z Kysúc“, zařazení knih do půjčovního fondu, výstava kreseb. Dobrovolnické centrum. Zázemí pro Setkání u knihy.

S, Š

SCEAV Český Těšín – Slezská církev evangelická a. v. využívá zázemí Posejdonu pro své příměstské tábory.

SKI klub Havířov – SKI klub vede Marek Kabot – instruktor Posejdonu. Klub využívá vybavení Posejdonu pro vodácké tábory.

StonavaSK Stonava – Sportovní klub Stonava podporuje místní vodáky nejen propagací na svém webu.


www.sportovni-klub.czSportovní klub.CZ – spolek se v roce 2016 zapojil do zajištění vodáckého programu Olympijského parku a Kurzu vodáckých instruktorů v Ostravě.

T

logo_TIKTIK Bohumín – Televizní informační kanál Bohumín.  Mediální partner. Reportáže z vybraných akcí.


logo_tzunamiTzunami Ostrava – klub vodního slalomu. Spolek se v roce 2016 zapojil do zajištění vodáckého programu Olympijského parku, TaKME, Kurzu vodáckých instruktorů v Ostravě,… 


V

http://vzajemnesouziti.cz/Vzájemné soužití o.p.s. – Posejdon zajišťuje vodácký program pro letní tábor Višegradský čtyřlístek.


W

WDKC_logoWDK Czyżowice – Wiejski Dom Kultury w Czyżowicach. Spolupracujeme na řadě akcí. Například vodácké tábory pro polské vodáky organizují mimo jiné instruktoři Posejdonu. Výstava vodácké fotokoláže. Spolupráce při propagaci akcí.

Z

ZŠ Mendelova Karviná – vodácký program pro žáky.

Datum poslední aktualizace 28.2. 2019

.

.

.

.

.

Na Posejdon.CZ jsou „Partneři“ zde: http://www.posejdon.cz/?p=1664