Memoriál gen. por. Končického 12.11.2016


.2016_11_12_Věřňovice_MemoriálKončického

www.csol.czMemoriál gen. por. Končického se koná v sobotu 12.11.2016. Sjezd řeky (řeka Olše v úseku Věřňovice-Zabelków), střelnice (Corrado Ostrava) a výšlap (Lysá hora). To jsou aktivity spojené s 1.ročníkem závodu čtyřčlenných družstev věku 15+ Akci pořádá Československá obec legionářská jednota Ostrava 1
Kontakt: Jan Šimčík, T: 603 548 720

MÉDIA

26.11.2016 – Jan Šimčík poslal článek „Memoriál Mikuláše Končického pořádně prověřil fyzičku účastníků
Memoriál generálporučíka Mikuláše Končického má za sebou první ročník. Devět čtyřčlenných týmů netradiční triatlon složený ze sjezdu řeky, střelby a výstupu na Lysou horu pořádně prověřil.
Sobota 12. listopadu něco po osmé hodině. Devět čtyřčlenných týmů má za sebou první úkol, kterým je poskytnutí první pomoci jednomu ze svých členů. Zatím je to ještě legrace, ale první ostrá disciplína Memoriálu generálporučíka Mikuláše Končického se už blíží. Vždy dva z týmu usedají do kánoe a vyrážejí po ledové Olši z Věřňovic do polského Zabelkowa. Do cíle první etapy ale nedorazí všichni sušší.
„Hladina řeky byla po deštích zvednutá a především ledová. Tři posádky se dokonce vyklopily, ale těší mě, že nikdo z nich ani neuvažoval o tom, že by to vzdal,“ popsal první etapu Jan Šimčík z Československé obce legionářské, Jednoty Ostrava I, která vzpomínkovou akci na hrdinu druhé světové války pořádala.
Ze Zabelkowa zamířily všechny týmy na ostravskou střelnici Corrado, kde je čekala soutěžní střelba z pistole a samopalu a poté vyrazily na poslední část závodu. Z Ostravice vystoupily na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu. Za burácení větru a sněžení i tento úkol zvládli všichni. Nejvíce bodů v součtu všech tří disciplín získali vojáci z povolání VÚ Opava, kteří se stali vítězi premiérového ročníku memoriálu. Na druhém místě skončilo družstvo aktivních záloh z Olomouce a bronz brali jejich kolegové z Ostravy.
„Jsem rád, že se sešlo tolik družstev a všichni se snad pobavili. Chtěli jsme si tímto způsobem připomenout osobnost pana generála. A protože střelba, kánoe a Lysá hora byly jeho velkou láskou, spojili jsme to do jakéhosi netradičního triatlonu. Bylo to extrémně fyzicky náročné, o to více mě těší, že na Lysou horu dorazili všichni. Mikuláši Končickému by se takový závod určitě líbil,“ dodal Jan Šimčík.
A účastníci závodu jeho slova jen potvrzují. „Byla to opravdu skvělá akce. Díky za ni. Je to fajn potkat se a zasoutěžit si s lidmi z různých koutů republiky, kteří mají podobné zájmy. Příští rok do toho jdu znovu,“ řekl člen ostravských aktivních záloh Lukáš Gola. A spokojená byla i Alexandra Ševčíková z týmu Policie České republiky. „Moc děkuji za skvělou akci. Závod byl extrémně náročný, zítra bude všechno bolet, ale jsme nadšení. Bylo mi ctí, se této akce zúčastnit.“
Soutěž nesla jméno generálporučíka Mikuláše Končického. Rodák z Volyně našel druhý domov v Ostravě a za druhé světové války se jako člen 1. československé samostatné tankové brigády v Sovětském svazu zúčastnil bojů na Dukle, Jaslu a osvobození Ostravy. Zemřel v prosinci loňského roku. První ročník uspořádala Československá obec legionářská, Jednota Ostrava I ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím Ostrava, střelnicí Corrada a vodáckým spolkem Posejdon.

11/2016 vydal Moravskoslezský deník článek „Extrémní závod na počest válečného hrdiny Mikuláše Končického„.

12.11.2016 vyšel článek na  Honorarnikonzulat-rf.cz s názvem „1. ročník soutěže – Memoriál generála Mikuláše Končického za účasti honorárního konzula„.

Plakát je hezký, ale je starý. Nejede se Odra, ale Olše.

POZOR!

  1. Sraz je u mostu přes Olši v Dolní Lutyni-Věřňovicích.
  2. Termín přihlášek nekončí termínem uvedeným na plakátu. 

Memorial 2016_11_12

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Na Posejdon.CZ „Memoriál gen. por. Končického 12.11.2016“: http://www.posejdon.cz/?p=6796