Markéta Skořupová


Skorupova MarketaMarkéta Dedková (roz. Skořupová) „Berrda“

  • E: marketa.skorupova@posejdon.cz
  • W: www.posejdon.cz/marketaskorupova
  • T: (+420) 737074077
  • Vodácká praxe: Na vodu jezdí od 7 let. Organizuje vodácký program pro vodáky z Ostravy a okolí. Instruktor Posejdonu od roku 2015. Je na FB.

.

Markéta Skořupová „Berrda“ a vodní skauti

Když jsem v sedmi letech poprvé se skautským oddílem sjela na řeku Opavu, nenapadlo mě, že celý můj život bude provázet právě vodáctví. Dětství jsem prožila s pádlem v ruce, mokrým loďákem na zádech a laminátem úplně všude. S 12.Dívčím vodním oddílem jsme se účastnily desítek závodů po celé ČR a vyhrály např. v závodě SKAPA (Skautská pádla) 1. místo v pádlování.

Skorupova Marketa2Od patnácti let se podílím v rámci Junáku na výchově mládeže ve vodáckém prostředí. Za tu dobu jsem zažila utopená kormidla, ztracené lodě a promočené spacáky, ale také úspěšné zdolávání náročných (ale bezpečných!) úseků, plachtění v zahraničí ale hlavně nadšené děti, které se neustále zdokonalují.

V rámci svého působení jsem absolvovala Kapku – kurz vodáckého minima, zdravotnický kurz, vůdcovský kurz a letos končím Kapitánskou lesní školu vodních skautů a kurz instruktora vodní turistiky. To podstatné je ale chytit se každé příležitosti a vyrazit na řeku.

Vodáckou činnost beru jako koníčka, ale také poslání vést děti k pohybu v přírodě, posunout je o kus dále a nasměrovat je tak, aby z nich byli zodpovědní a zkušení vodáci.

Od roku 2014 pořádám každoročně Příměstský tábor s vodními skauty pro všechny děti z Ostravy a okolí, které se chtějí naučit pádlovat a kormidlovat na pramicích, kanoích i kajacích. Tábory s pestrým programem probíhají pod vedením zkušených kvalifikovaných instruktorů na skautské základně v Kozmicích.

 

.

.

.

Na Posejdon.CZ je „Markéta Skořupová“ zde: www.posejdon.cz/marketaskorupova