Mapování Slezských Benátek


 

Almanach LK 2016-2017 v pdfSbírka obsahuje díla ze Setkání literárního klubu z Karviné. Jedná se o práce z období 2016 až 2017 od těchto autorů: Ján Bazger, Marie BrabcováStanislav Filip, Petr KorčFrantišek Nagy, Irena Otýpková, Karel Sikora, Roman Štolfa, Anna Vojtěchová, Helena Červenková, Mirloslav Landecký, Milada Ptáková.

Kompletaci díla a jazykové korektuře se věnovali nejvíce Stanislav Filip, Alena Hloušková a Svatava Sukopová. Výrobu zajišťuje spolek POSEJDON s podporou partnerů z Grafik-Aja. Distribuci tištěné verze Almanachu Literárního klubu v Ostravě podporuje Loděnice pod hradem, z.s.

>>KE STAŽENÍ V PDF ZDE<<

Tisk Almanachu Literárního klubu je podpořen z programu Mládež kraji, který realizuje Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z.s. za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v rámci projektu Mapování Slezských Benátek. Zhotovitelem projektu je Nikola Glogovská.

www.facebook.com/groups/1553816834893423

2014 až 2016

Literární klub se schází na Setkání u knihy od roku 2014. Setkání u knihy je pravidelná akce na podporu autorské tvorby. Akce se koná 1x měsíčně. Vždy první úterky v měsíci v době od 17,00 do 19,00 hodin mimo prázdnin. S nápadem přišel Stanislav Filip a Alena Hloušková. Díky pochopení vedení knihovny a vedoucí kulturních akcí (Ing. Svatava Sukopová), se zde mohli začít autoři scházet. Viz WWW: / 2014 / 2015 / 2016 / 2017 /

http://www.posejdon.cz/wp-content/uploads/Autori-Odry-a-Olzy_ebook-k-2015_12_01_komplet.pdfSpolek Posejdon v rámci své publikační činnosti podporuje také začínající spisovatele. Například zajištěním jazykové korektury, obálky, malonákladového tisku, ISBN a povinných výtisků, křtu knihy a podobně.

V roce 2015 vydal spolek Posejdon ebook „Autoři Odry a Olzy“ a každému autorovi, který do této sbírky přispěl vytvořil stránku tvaru Posejdon.CZ/jméno a příjmení.

V roce 2016 vydal spolek Posejdon Almanach Literárního klubu 2015-2016. Díky projektu Almanach Literárního klubu také v tištěné verzi.

od 2017

V roce 2017 je výroba sbírky Almanach Literárního klubu 2016-2017 obohacena o vybrané myšlenkové mapy Spolku Posejdon. Je součástí projektu „Mapování Slezských Benátek“. Projekt je podpořen z programu Mládež kraji, který realizuje Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z.s. za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.  Tisk zajišťuje grafické studio Grafik-Aja. Na projektu se dále podílí: VK Tzunami Ostrava, Loděnice pod hradem, Hraniční meandry Odry a Josef Tobola. Zhotovitelem projektu je Nikola Glogovská. Realizační tým se podílí tak, že pomáhá s výběrem myšlenkových map, jejich uspořádáním, aktualizacemi profilů autorů na posejdon.cz a propagací.
Přínos projektu Mapování Slezských Benátek jsme si vyzkoušeli například při přípravách akce Novoroční sjezd Olše. Tak, že jsme si vytiskli myšlenkovou mapu, která tuto akci popisuje, vytiskli černobíle a každý si barevně označil své úkoly. Podobně probíhal postup i při práci na Almanachu Literárního klubu 2016-2017, kde prezentuje svá díla celkem 12 autorů (Ján Bazger, Marie Brabcová, Stanislav Filip, Petr Korč, František Nagy, Irena Otýpková, Karel Sikora, Roman Štolfa, Anna Vojtěchová, Helena Červenková, Mirloslav Landecký, Milada Ptáková).
V roce 2018 probíhá distribuce do vybraných knihoven (Karviná, Český Těšín, Ostrava, Bohumín, Dolní Lutyně, Orlová, Dětmarovice, Třinec, atd.).
Díky projektu Mapování Slezských Benátek a spolupráci Spolku Posejdon s agentura K3 Bohumín můžeme dílem rozšířit Vodáckou knihovnu. Co to je? Jde o místo V pobočce knihovny ve starém Bohumíně na ZŠ a MŠ Masarykova kde nově provozuje spolek Posejdon Učebnu Hraniční meandry Odry. Ve Vodácké knihovně shromažďuje díla spojená s přírodou, vodáctvím turistikou a Spolkem Posejdon. Autoři Literárního klubu jsou společně s dobrovolníky, průvodci a instruktory zájmovou skupinou spolku. V roce 2018 proběhnou výstavy vodáckých fotokoláží a myšlenkových map v Dolní Lutyni, Bohumíně a Ostravě.

Partneři projektu Mapování Slezských Benátek

www.msmt.czwww.mladezkraji.czlogo-radamok---vinovecerveny-novy-2

www.grafik-aja.czwww.posejdon.czwww.lodenicepodhradem.czwww.rkka.cz

.

Myšlenkové mapy

....

.