Vodácký tábor 4.-10.7.2016, Věřňovice


2016_07_04 až 10_Věřňovice_LVT_fotokolaz
posejdon_100x70-s-wwwhttp://www.nadacecez.czlogo ms kraje


Ahoj vodáci, vítejte na stránce pro vodácký tábor, který pořádá spolek Posejdon v termínu 4.-10.7. 2016 v Dolní Lutyni-Věřňovicích. Vydejte se s námi „Za poklady Slezských Benátek„. Přihlaste se!

Program
Na Vlnách Karibiku

Ohlédnutí za rokem 2015…

Nově si vyzkoušíme oplachtěné pramice. Na programu je slaňování, hry na vodě, na louce i v klubovně pod vedením instruktorů Posejdonu. Garantem akce za Posejdon je Roman Štolfa.

 

Lidé
Roman Štolfa

Vedoucí tábora

Dominik Kryska

Instruktor

Tobola Josef2

Ekonom

Štolfa Radek

Zdravotník

Roman Štolfa „Pudink“ – vedoucí tábora, Zdeněk Krčmář „Zvoneček“ – správce. Žaneta Bébarová „Žanda“ – kuchařka. Radek Štolfa „Kosťa“ – zdravotník. Instruktoři: , Dominik Kryska „Řízek“, Klára Ligocká „Klárka“,  Vodáci: Petra Gajdáčková „Pramička“, Jakub Kopečný „Kuba“, Theodor Bébar „Theo“, František Bébar „Fanda“, Martin Smyček „Justin“, Jan Barta „Šiška“, Vojtěch Sedláček „Vojta“, Alexander Balys „Saša“, Filip Štolfa „Fíja“….

 

Základní info a cena tábora

Kdy a kde? Vodácký tábor je v termínu 4.-10.7. 2016 v Dolní Lutyni-Věřňovicích. Adresa tábora: Posejdon, Hlavní 33, Dolní Lutyně-Věřňovice, PSČ 73553

Sraz účastníků je v pondělí 4.7. 2016 v 9,00 hodin v domě PZKO MS Věřňovice.
Rozchod účastníků je v neděli 10.7. 2016  ve 13,00 hodin od domu PZKO MS Věřňovice.

Co nás čeká? Spíme pod stany a v teepee. Kdyby počasí nepřálo, máme k dispozici sál s klubovnou v budově PZKO. Hvězdicovitě budeme sjíždět řeku Olši a Odru. Řeku Olši v úseku tzv. Slezských Benátek tj. od Karviné (ř.km 25,0) do polského Zabełkówa (ř.km -0,5). Splouvat budeme především na kánoích. Čekají nás hry na vodě na různých plavidlech. Posejdon má nafukovací lodě (raft, kánoe), plastové lodě (kánoe, kajak) a laminátové lodě (kánoe, pramice). Vydáme se za poklady Slezských Benátek (v rámci celotáborové hry „Za poklady Slezských Benátek“). Nahlédneme do starých vodáckých kronik, vydáme se na stezku odvahy, naučíme se vázat námořnické uzly, ovládat GPS navigaci, orientovat se v mapách a vodácké kilometráži, změříme síly ve vodáckém víceboji (slalom, sjezd, sprint, střelba ze vzduchovky) atd. Program je nabitý. Proto je dobré dodržet doporučený Seznam věcí, včetně Krabičky poslední záchrany (KPZ) a dalších užitečných tábornických a vodáckých potřeb.

Seznam potřeb? V seznamu věcí je již započítáno i to co má člověk na sobě.) !!!Všechny věci dát do batohu!!!
Spacák, karimatka, ešus, lžička, hrneček, hygienické potřeby (zubní kartáček, pasta, hřebínek, ručník, mýdlo), náhradní boty, pláštěnka, bunda, 2x kalhoty, svetr nebo mikina, 2x tričko, oblečení na spaní, spodní prádlo, ponožky, sportovní oblečení, !plavky!, přezůvky do tělocvičny, pokrývka hlavy, malý batůžek, baterka, zápisník, tužka, provaz 2-3 m, píšťalka, nůž, kartička zdravotní pojišťovny, malé kapesné, nádoba na pití min. 1 litr, KPZ.

KPZ (Krabička Poslední Záchrany)?  O její rozšíření se v českých zemích zasloužil především spisovatel Jaroslav Foglar. Zde je doporučený seznam: svíčka, pár zápalek a škrtátko, kousek březové kůry k zapálení ohně, kousek papíru, tužka, kousek křídy, jehla a nit, špendlíky zavírací + obyčejné, knoflíky, 2-3 různě velké hřebíky, několik napínáčků, polštářkové náplasti, kus slabého drátu a provázku, gumičky, několik drobných mincí + 50 Kč mince, poštovní známka, lístek s tísňovými telefonními čísly obvykle přilepený na vnitřní straně víčka.

Cena: 1700,- Kč/účastník zahrnuje celkový pobyt na táboře včetně ubytování, stravování a vodáckých potřeb a pojištění. Vrácení poplatku řeší Všeobecné podmínky.

Kontakt? Aktuální seznam účastníků, časový harmonogram akce, táborový řád, denní režim, údaje o pořadateli, atd. jsou na www.posejdon.cz
Vedoucí tábora: Roman Štolfa „Pudink“, E: posejdon@posejdon.cz, T: 721012222

 

Partneři

nadace-cez-logoNadace ČEZ v prosinci 2015 rozhodla z dotačního titulu Podpora regionu finančně podpořit projekt „Vodácký tábor 2016″. V rámci projektu Posejdon pořídí dvě trojmístné kanoe.

.

Akce se koná s podporou partnerů Posejdonu: Grafik-Aja, PZKO MS Věřňovice,  obec Dolní Lutyně, Moravskoslezský kraj, nadace ČEZ. Děkujeme.

.

posejdon_100x70-s-wwwnadace-cez-logo
grafik-aja_1330114
PZKO logo1DL_logo ms kraje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihláška

Na Posejdon.CZ je „Vodácký tábor 4.-10.7.2016, Věřňovice“ zde: http://www.posejdon.cz/?p=6100