Dračí lodě 27.8. 2016 v Bohumíně


Na závod dračích lodí je nás pro posádku „Vodáci Odry a Olše“ opět akorát (Roman Štolfa, Jiří Pokorný, Olga Pokorná, Ladislav Adamczyk, Filip Děrgel, Veronika Šutová, Matyáš Stabla, Bachař, Radka Fajová, Veronika Galusková, Zdeněk Krčmář, Miroslava Kopčajová, Petr Sondel, Theo Bébar, Lenka Lašáková, Klára Lašáková, Jan Skřížala, Michaela Skřížalová, Jindřich Víšek, Edit Vašková, Šárka Macurová, Jana Muchová, Marta Šalbutová).
Končíme tentokrát v základní sestavě i když se náš výkon neustále zlepšoval a my zaznamenali dvě vítězné jízdy. Tentokrát jsou ale posádky mnohem vyrovnanější. Vítězství obhájila posádka Našrot.
Posádka „Vodáci Odry a Olše“ je v závodu dračích lodí v Bohumíně v roce 2016 na 7. místě. Je to podle tabulky nejhorší umístění. Širší lidský pohled ale říká něco jiného. Instruktoři Posejdonu a nejzkušenější vodáci s organizačními schopnostmi si buď sestavili posádku vlastní, nebo podpořili posádky, které to aktuálně nejvíce potřebovaly. Výsledkem je fakt, že si dál závod dračích lodí ponechává recesní charakter a divácky je i nadále velmi atraktivní. Posádky jsou totiž velmi, velmi vyrovnané.
Díky tomu, že posádek bylo letos 14, jel v základní skupině každý s každým. Takže více jízd pro každou posádku. To je výborné, protože je zainteresovaných lidí více a delší dobu nejen ze zvědavosti kdo zvítězí, ale i takových vodáků, kteří se na výsledku celého závodu aktivně podílí.
Vloni chyběli na startovní listině zástupci loděnice Karviná, letos vodáci z Polska. V obou případech byla důvodem kolize termínů. Díky čtyřem dračím lodím bylo nastupování a vystupování posádek opět většinou plynulé. /Deníček RŠ 2016, str.69/

 

Bohumínský fotograf Jiří Spáčil na svém FB vyjádřil pocity přesně…
Klikni a jdi na stránky pořadatele
Dračí lodě 2016Spolek Přátelé Bohumínské historie organizuje tradiční akci Závod dračích lodí v sobotu dne 27.8.2016 od 9,00 hodin. Posejdon je partnerem akce.


Kontakty a odkazy

Pořadatel: Radek Faja (Občanské sdružení Přátel bohumínské historie), T: 604896659, dracak2014@seznam.cz

Garant za Posejdon: Roman Štolfa

Odkaz na starší ročník: 2015


 

Propozice 2016

Příjezd Dračích lodí mám slíbený v pátek 26.8.2016 do 17 hod. (Přijedou z Prahy). Po spuštění lodí na vodu (budeme potřebovat pomoc loď váží kolem 200 kg) budou možné dle zájmu tréningové jízdy. Losování závodů proběhne v pátek 26.8.2016 v 17:30 hod.

Samotný závod proběhne v jiném systému.

Závod začíná v 9:00 předpokládaný konec kolem 17 hod. V průběhu závodů bude přestávka na občerstvení  zhruba od 12:55 – 13:40

Přihlášeno je 14 posádek, které budou losem rozděleny do dvou skupin po sedmi (nasazení budou loňští finalisté Našrot a Vodáci Odry a Olše)

Ve skupině se utkají posádky každý s každým tzn. minimálně 6 jízd pro každou posádku.

Do semifinále postupují první dvě posádky z každé skupiny kde se utkají o finále křížem. (1A -2B a 1B – 2A) pro ostatní závod končí.

O pořadí rozhoduje:

 1. počet bodů
 2. vzájemná jízda
 3. nejlepší čas z kterékoliv jízdy
 4. los

Po celý den bude k dispozici občerstvení: pivo, čepovaná kofola, káva, čaj, gril,zmrzlina atd.

K dobré náladě přispěje po celou akci živá hudba. K dispozici budou také dvě TOI TOI.


Posádka „Vodáci Odry a Olše

 1. Roman Štolfa „Pudink“
 2. Jiří Pokorný
 3. Olga Pokorná
 4. Ladislav Adamczyk
 5. Filip Děrgel
 6. Veronika Šutová
 7. Edit Vašková
 8. Jan Skřížala
 9. Michaela Skřížalová
 10. Miroslava Kopčajová
 11. Jinřich Víšek
 12. Petr Sondel
 13. Lenka Lašáková
 14. Klára Lašáková
 15. Theo Bébar
 16. Radka Fajová
 17. Veronika Galusková
 18. Šárka Macurová
 19. Zdeněk Krčmář
 20. Marta Šalbutová
 21. Muchová Jana
 22. Kormidelník – Instruktor z asociace

.

.

..

.

Na Posejdon.CZ je článek „Dračí lodě 27.8. 2016 v Bohumíně“ na: http://www.posejdon.cz/draci2016/