Archiv


PF2015
Archiv na Posejdon.CZ obsahuje přehled klíčových událostí příslušného roku.

Při příležitosti 10 let Posejdonu a Slezských Benátek vydal Posejdon Almanach 2005-2015.

Aktuální termíny jsou v části Akce.

OBSAH

| ODKAZY | NÁVOD |

1

 ODKAZY » zpět na OBSAH

2005 až 2007 – http://www.posejdon.cz/projekt-slezske-benatky/ Založení organizace. Úspěšná studie proveditelnosti „Severomoravské Benátky aneb lodí nebo raftem po řece Olši“. Schengen.

2008 – http://www.posejdon.cz/archiv/2008-2/ Sídlo Posejdonu je ve Věřňovicích. Novoroční sjezd Olše I.ročník.

2009 – http://www.posejdon.cz/archiv/2009-2/ Projekt „Červen – měsíc přátelství na soutoku Odry s Olší“. Vodácký průvodce s kilometráží (Odra a Olše, okolí soutoku Odry s Olší). Letní vodácký tábor ve Věřňovicích I.ročník.

2010 – http://www.posejdon.cz/archiv/kalendar/#rok_2010  První promítání vodáckých fotokoláží. Vodáci Orlová.

2011 – http://www.posejdon.cz/archiv/2011-2/kronika-2011/ Křest nástupního místa ve Věřňovicích. Projekt Řeky rozdělují, řeky spojují – vybudování nástupních míst pro vodáky na Odře a Olši. Smlouva Posejdonu a města Bohumín o správě nástupního místa. Na české straně se staví 3 nástupní místa, na straně polské.  

2012 – http://www.posejdon.cz/archiv/2012-2/#Obsah Výstava vodáckých fotokoláží I.ročník. Vodácká kronika. Dračí lodě a vítězná posádka „Vodáci Odry a Olše“ I.ročník. Pět instruktorů s akreditací MŠMT. Vodáci Bohumín. Srdcovka pro vodácký tábor. Poprvé na Prázdninovém kolotoči. Bambiriáda poprvé v Bohumíně a poprvé s účastí Posejdonu.

2013 – http://www.posejdon.cz/archiv/2013-2/ Vodácký průvodce řekami Moravskoslezského kraje (Olše, Odra, Moravice, Ostravice, Opava). Poprvé je Čtení vodáků Odry a Olše. Víceboj na kánoích AjaCup≈POSEJDON I.ročník s podporou Nadace OKD. První absolventi školení pro Mládež v akci. Formulář Podklady k akci. Poprvé akce pro Nadaci OKD. Křest knihy Pohádky a pověsti nejenom z Kysuc. Poprvé na voru. Poprvé na vodáckém maratónu. Poprvé na akci v rámci projektu 72 hodin. Instruktor Mycek v Kyrgyzstánu.

2014http://www.posejdon.cz/archiv/2014-2/ Novoroční sjezd Olše s nejvyšší účastí v historii. Nová koupelna ve Věřňovicích. Nové lodě – plastový kajak a nafukovací kanoe. Šunychelský ponor poprvé s účastí členů Posejdonu. První eskymování v obci Rybnik (PL). První ročník závodu Meander Orient Express 2014. První úspěšné projekty pro Mládež kraji „Vodácký camp“ a „Prožívej s námi“. První úspěšný projekt pro zaměstnanecký grant nadace ČEZ „AjaCup-Posejdon“ díky Pavlu Marcalíkovi (Vodáci z Neradu). První ročník akce „Mili fest“ v areálu ve Věřňovicích. První akce pro nadační fond Krtek „Stadion tour 2014-2015“. Poprvé je ceremoniál Zamykání meandrů Odry v režii Posejdonu. Instruktoři Posejdonu zajistili nejvyšší počet posádek pro závod dračích lodí (celkem pět). Zajistili jsme akce pro nové partnery (Poprvé je akce pro Ostravské vodárny a kanalizace a.s. na Ostravici a Odře. Pro studenty Gymnázia a SOŠ Frýdek-Místek na Olešné. Pro preventisty policie ČR na Olši. Pro Česko-slovenskou obec legionářskou na Olši v rámci závodu na kánoích. První etapy závodu Memoriál plk. Černoty pro připomenutí výsadku Wolfram.  Vodácký program pro Dokořán, o.s. na hudebním festivalu FestForKids 7.6. na lodičkách v Karviné, atd.). Poprvé je prezentace na lodi Silesia na řece Odře. Zájmové skupiny Posejdonu: během roku 2014 se počet členů zdvojnásobil na 319 (stav ke dni 27.11. 2014).

PF20152015www.posejdon.cz Kniha „Almanach 2005 – 2015, Vodáci Odry a Olše v úseku Slezských Benátek“. Dobrovolnické centrum Karviná. Loděnice v Ostravě. Projekt globálního rozvojového vzdělávání (GRV). Putovní výstava. Školení instruktorů a praktické návody. Studie …

2

 NÁVOD» zpět na OBSAH
  • Akce jsou seřazeny podle data v příslušném roce.
  • Popis akce zpravidla obsahuje: Datum, místo konání, přehled partnerů, jméno instruktora/pořadatele akce a jaké vybavení si pro akci rezervuje.
  • Po akci k popisu doplňujeme odkazy na fotogalerie, fotokoláže, články nebo videa z médií a podobně.
  • Když je akce přeškrtnutá, znamená to že byla buď zrušena, nebo se jí nikdo instruktorů Posejdonu nakonec nezúčastnil.

 

Datum poslední aktualizace 17.3.2015.