AjaCup


AjaCup – mezinárodní vodácký víceboj a doprovodný program pro děti a mládež.

SOBOTA 13.9.2014 OD 8,00 DO 17,00 HODIN, VĚŘŇOVICE (U MOSTU PŘES OLŠI) 

Akce se koná za každého počasí v areálu klubu Posejdon na loděnici ve Věřňovicích. Výstava i občerstvení zajištěno od 9,00 do 17,00 hodin. 

8,00 – 9,00

REGISTRACE ZÁVODNÍKŮ ZÁVODU AJACUP je od 8,00 hodin. PŘIHLÁŠKY? Na místě nebo e-mailem na roman.stolfa@posejdon.cz Startovné 50 Kč/loď se platí hotově na místě. Závodníci obdrží stravenky na občerstvení.

NÁVŠTĚVNÍCI A HOSTÉ. Doprovodný program zdarma. 

9,00 – 13,00

ZÁVOD

Slalom a sjezd – sprint – střelba ze vzduchovky

DOPROVODNÝ PROGRAM 

Výstava – Soutěže „Štrůdl za zásluhy“ – Kolo štěstí

NÁSTUP ZÁVODNÍKŮ – Přivítání. Představení. Slib závodníků. Slib rozhodčích. Poučení o bezpečnosti. Organizační a různé. .SJEZD, SLALOM – Start je nad mostem ve Věřňovicích. Jedeme proti proudu Olše kolem bójky a zpět. Na cestě zpět je třeba projet slalom kolem bójek. Za neprojetí se k času připočítá 50 sekund, za dotek 5 sekund. U bójek jsou rozhodčí, kteří doteky a neprojetí zaznamenávají do formuláře. Čas zaznamenává rozhodčí. Délka trasy? Max. 2 km. .STŘELBA ZE VZDUCHOVKY – Střelba ze vzduchovky je disciplína v areálu ve Věřňovicích. Závodník má 5 pokusů..

SPRINT – Start je nad mostem ve Věřňovicích. Jedeme proti proudu Olše 100 až 200 m (podle aktuálního stavu vody v řece Olši). Start a Cíl jsou označeny cedulí a bójkou. Čas zaznamenává rozhodčí v cíli pro sprint.

VÝSTAVA vodáckých fotokoláží, vodáckých kronik a obrázků dětí…„ŠTRŮDL ZA ZÁSLUHY“ je série her a soutěží. Například: Hod oštěpem do dálky. Vrh koulí do dálky, … atd..KOLO ŠTĚSTÍ – .„Pokladník“ vybírá od zájemců dobrovolný příspěvek pro výherce kola štěstí. Losování o poklad proběhne během „Tiskovky“, to je po 13-té hodině.

Od 9,00 hod – Závod je  na loděnici ve Věřňovicích (start – most na řece Olši).

13,00 – 13,30

Od 13,00 hodin je v klubovně PZKO TISKOVKA„. Vyhodnocení soutěže Kolo štěstíVyhodnocení závodu Aja CupKomentář k výstavě a činnosti klubu Posejdon. Klubovna je vyzdobena vodáckými motivy (vodácké fotokoláže)

13,30 – 16,30

Exhibiční a volné jízdy na různých typech lodí (pramice, raft, kanoe plastová, kanoe nafukovací) pod dohledem zkušených vodáckých instruktorů.

16,30 – 17,00

Čištění a úklid areálu, lodí a vodáckého vybavení. Demontáž výstavy. V 17,00 hodin je předpokládané ukončení akce.

Partneři?
Grafik-Aja, Nadace ČEZ, PZKO MS Věřňovice, Moravskoslezský kraj, Meander Chalupki

Mapa cesty? Odkaz na mapy google (klikněte)Stránka akce? www.posejdon.cz/ajacup

Kontakt? T: (+420) 721 012 222 (Pudink). E: roman.stolfa@posejdon.cz 

Odkazy